Vysvěcení Kaple sv. Ludmily v CSM

Centrum seniorů Mělník již má od 1. února svou Kapli. Byla pojmenována po svaté Ludmile – české kněžně a mělnické rodačce zejména proto, že se nachází v Domově Ludmila. Kapli navrhl  akad. arch. Miloslav Čejka a projekt realizovala firma Dalex Trade s r. o. Zdobí ji 14 obrazů s tematikou Křížové cesty od Mgr. Art. Adriany Rohde Kabele. Kaple je ekumenická a konají se v ní katolické mše a evangelické bohoslužby, ale také historické přednášky, čtení městských knihovnic a komorní duchovní koncerty.  Katolické mše se konají každou středu v 10 hodin a mohou se jich účastnit i občané z veřejnosti.
Vysvěcení Kaple se uskutečnilo 14. března biskupem Mons. Janem Baxantem. Slavnostního aktu se zůčastnili katoličtí faráři Jacek Zyzak a Miroslaw Mateńko, evangelická farářka Hana Pfannová, zastupitelé města Mělník, vedení a věřící senioři z CSM.

Mgr. Eva Bělíková, ředitelka CSM

Podobné příspěvky